Umów wizytę

Depilacja laserowa damska Warszawa

Trwała depilacja skóry twarzy, bikini i nóg.

Depilacja laserowa dla kobiet

Depilacja laserowa to przy aktualnym rozwoju technologicznym jedyny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Dzięki niej można cieszyć się gładką skórą i już na zawsze zapomnieć o maszynce, plastrach do depilacji czy depilatorze. W porównaniu do nich to niezwykle komfortowa metoda, która sprawia, że w każdej chwili będziesz mogła wybrać się na basen, nad jezioro czy na imprezę, nie martwiąc się widocznymi włoskami!

Depilacja laserowa kobiet Primelase Excellence

Damska depilacja laserowa w Pokorna Clinic wykonywana jest przy pomocy panelu laserowego Primelase Excellence od pochodzącej z Hiszpanii firmy Cocoon Medical. To najnowocześniejszy sprzęt dla kobiet, jakim można wykonywać epilację, a wśród jego zalet można wymienić:

 • obecność złożonego i skutecznego systemu chłodzenia skóry, który zapobiega poparzeniom i dba o komfort Pacjentki podczas zabiegu,
 • możliwość generowania różnego rodzaju fal, jak również zamykania naczynek, zmniejszania widoczności przebarwień, blizn, rozstępów czy jednoczesnego leczenia grzybicy paznokci,
 • delikatność dla skóry i szerokie możliwości regulacji w zakresie ustawiania parametrów urządzenia, stosownie do jej potrzeb.

Najczęściej zadawane pytania

 • Depilacja PrimeLase – dla kogo?

  Dzięki możliwościom głowicy na diodowej (810nm), zabieg depilacji PrimeLase może zostać wykonany w przypadku każdej karnacji i każdego typu włosa – nawet bardzo jasnego czy cienkiego. Zabieg ten warto wykonać także, jeśli posiadamy wrażliwą skórę skłonną do podrażnień lub zmagamy się z wrastającymi włoskami.

 • Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

  Do przeciwwskazań do depilacji laserowej należą: stany zapalne w miejscu działania lasera, bielactwo, łuszczyca, czy nowotwory. O wszelkich przeszkodach w indywidualnym przypadku Klienta rozmawiamy podczas wizyty konsultacyjnej.

 • Depilacja laserowa – ile zabiegów trzeba wykonać?

  Działanie lasera skierowane jest na włosy w fazie anagenu, dlatego nie jest w stanie zniszczyć wszystkich cebulek włosów jednocześnie. Pełna skuteczność depilacji laserowej możliwa jest do osiągnięcia po wykonaniu serii 6-8 zabiegów.

 • Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla organizmu?

  W związku z tym, że laser oddziałuje tylko na wierzchnią warstwę skóry oraz na cebulkę włosa, nie wpływa on w żaden sposób na funkcjonowanie organizmu i nie uszkadza narządów.

 • Jak należy się przygotować do depilacji laserowej?

  Dzień przed wykonaniem zabiegu (lub tego samego dnia), należy dokładnie ogolić włosy (nie wyrywać, np. pęsetą) w miejscu działania lasera. Przed zabiegiem skóra powinna być czysta, sucha, niczym nie smarowana. Przed zabiegiem nie jest wskazane złuszczanie naskórka – peeling wykonujemy najpóźniej 7 dni przed zabiegiem.

 • Ile czasu trwa rekonwalescencja po zabiegu depilacji laserowej?

  Depilacja laserowa PrimeLase nie wymaga czasu rekonwalescencji. Zabieg jest w pełni bezpieczny, komfortowy i bezbolesny.

Jak przebiega epilacja?

Do wykonania kobiecej epilacji potrzebna jest kwalifikacja do zabiegu i wykluczenie wszystkich potencjalnych przeciwwskazań. Przed przystąpieniem do niego nie można przyjmować niektórych leków ani stosować ziół światłouczulających. Nie wolno też wykonywać peelingów chemicznych, używać kwasów i nakładać na skórę witaminy A oraz jej pochodnych. Dla osoby kwalifikującej należy przygotować listę schorzeń, na które się cierpi oraz wykaz przyjmowanych leków.

Na szczęście przeciwwskazań do wykonania zabiegu jest stosunkowo niewiele, a większość z nich można opanować, wdrażając odpowiednie kroki lub czekając, aż sytuacja zdrowotna pacjentki zostanie ustabilizowana. Podczas pierwszej wizyty wykonywana jest analiza stanu skóry oraz próba laserowa. Jest ona potrzebna po to, by pacjentka mogła zobaczyć, że nie ma się czego bać, a osoba przeprowadzająca epilację, sprawdzić reakcję skóry na światło lasera.

Kiedy urządzenie zostanie odpowiednio ustawione (zgodnie z fototypem skóry i odcieniem włosków), rozpoczyna się depilację. Obszar zabiegowy jest naświetlany przy pomocy głowicy emitującej wiązkę. Tę wychwytuje barwnik naturalnie występujący we włosach, czyli melanina. Dzięki temu światło lasera przekształcane jest na ciepło, uszkadzające zarówno łodygę włosa, jak i jego cebulkę. W związku z tym owłosienie nie odrasta, a pacjentki mogą cieszyć się gładką skórą.

Twoje piękno w rękach profesjonalistów! Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my pomożemy Ci odkryć siebie na nowo.

Pokorna Clinic

Dlaczego jeden zabieg nie wystarczy?

Warto wiedzieć, że chociaż rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu damskiej depilacji, należy przygotować się na to, że konieczne będzie wykonanie ich w ilości od 6 do 8. Wynika to głównie z faktu, że laser działa wyłącznie na włosy w fazie wzrostu. Ponieważ te zawsze rosną nierównomiernie i znajdują się w jednej chwili w różnych fazach, koniecznie jest powtórzenie procedury, by każdy z nich móc „złapać” w momencie anagenu, czyli aktywnego wzrastania.

Pomimo tego, że konieczne jest umówienie kilku wizyt w różnych odstępach czasowych, epilacja wciąż jest uznawana za najlepszą metodę usuwania niechcianego owłosienia. Zarówno koszty zabiegów, jak i czas, który musimy na nie poświęcić, jest nieporównywalnie mniejszy od tego pożytkowanego zazwyczaj na samodzielne golenie lub depilację w zaciszu domowym. Oczywiście zyskujemy także ogromny komfort, wygodę i zapominamy już na zawsze o podrażnieniach skóry!

Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o epilacji u kobiet?

Chociaż w przypadku odrobinę ciemniejszych włosków i jaśniejszej skóry efekty epilacji pojawiają się szybciej, nowoczesna platforma Primelase, z której korzystamy, umożliwia usuwanie również owłosienia bardzo jasnego i rudego – wymaga to jedynie troszkę więcej czasu. Istotne jest to, żeby skóra nie była opalona podczas zabiegu.

Ogromna ilość osób odkłada udanie się na depilację laserową w czasie, ponieważ obawia się bólu. Nie jest to jednak kwestia nie do pokonania! W Pokorna Clinic depilacja laserowa dla kobiet możliwa jest  do przeprowadzenia z użyciem chłodzących kompresów na skórę, ale zazwyczaj nie jest to konieczne, ponieważ platforma Primelase posiada już wcześniej wspomniany system chłodzenia skóry. Pamiętaj, żeby na zabieg zawsze zgłosić się z czystą skórą, na którą nie mogą być nałożone żadne kosmetyki. Dotyczy to również pach i dezodorantów. Ich usunięcie jest konieczne przed rozpoczęciem procedury – dzięki temu będzie ona bezpieczna i komfortowa.

Pokorna Clinic znajduje się na terenie Warszawy. Najwięcej kobiet, które są naszymi pacjentkami, zamieszkuje dzielnice Nowe Miasto i Muranów, jednak wizyty są możliwe dla wszystkich, bez względu na miejsce zamieszkania!