Umów wizytę

Mezoterapia igłowa Warszawa

Młoda skóra nie musi być przeszłością!

Nowoczesna medycyna estetyczna zrzesza całą gamę zabiegów, bez których trudno wyobrazić sobie obecnie oferty zapewniającej odzyskanie młodzieńczego blasku skóry. Z pewnością należy do nich mezoterapia igłowa, która swoim szerokim zastosowaniem zaskarbiła sobie ogromne zaufanie i sympatię wielu Pacjentów.

Jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to podstawowy zabieg medycyny estetycznej, który polega na celowym uszkodzeniu skóry i pobudzeniu jej do produkcji składników budulcowych. W efekcie, nowe włókna kolagenu i elastyny przyczyniają się do przebudowy i regeneracji skóry, która wygląda młodziej i bardziej promiennie.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Do realizacji tego zabiegu wykorzystywane są strzykawka i igła, za pomocą których nie tylko dokonujemy uszkadzających skórę nakłuć, ale także wprowadzamy substancje odżywcze, takie jak: kwas hialuronowy, koktajle witaminowe czy biostymulatory tkankowe. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać (np. odżywienie, rozświetlenie skóry, czy rozjaśnienie przebarwień), wkłucia wykonywane są cienką igłą w obszarze powierzchniowych warstw skóry lub głębiej – do skóry właściwej i zazwyczaj nie są bolesne dla Pacjenta. W przypadku niskiej tolerancji na ból, możliwe jest użycie maści znieczulającej. Ze względu na swoją specyfikę, zabieg ten może być wykonywany także w okolicy oka.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej umożliwia osiągnięcie wielu różnych rezultatów, w zależności od obszaru twarzy i podanych do niej preparatów. Pomimo nakłuć do płytkich warstw skóry, zabieg ten oddziaływuje w jej dużo głębszych obszarach i powoduje:

 • odżywienie skóry,
 • stymulację tkanek do produkcji nowych włókien, 
 • zwiększenie elastyczności i napięcia skóry,
 • wzmocnienie i rozjaśnienie skóry,
 • odmłodzenie i redukcję drobnych zmarszczek.

Najczęściej zadawane pytania

 • Mezoterapia igłowa – dla kogo?

  Rewitalizacja skóry za pomocą mezoterapii igłowej świetnie sprawdza się w wielu przypadkach występujących problemów skórnych. Najczęściej Pacjenci zgłaszają się do nas z objawami przesuszonej i wyraźnie zmęczonej skóry, niejednokrotnie o ziemistym kolorze. Zabieg ten dobrze sprawdzi się także w przypadku występujących przebarwień.

 • Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?

  Zabiegu mezoterapii igłowej nie powinny wykonywać osoby uczulone na składniki podawanego preparatu. Do przeciwwskazań należą także: stany zapalne skóry, nowotwory, a także ciąża i okres karmienia piersią.

 • Jak długo trwa zabieg mezoterapii igłowej?

  Czas trwania zabiegu to ok. 60 min.

 • Ile zabiegów mezoterapii igłowej należy wykonać, aby efekty były jak najlepsze?

  Aby uzyskać najlepsze efekty, warto wykonać od 3 do 6 zabiegów.

 • Jaki jest czas i przebieg rekonwalescencji po mezoterapii igłowej?

  Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić delikatne zaczerwienienie w miejscu wykonania iniekcji.

Twoje piękno w rękach profesjonalistów! Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my pomożemy Ci odkryć siebie na nowo.

Pokorna Clinic