Umów wizytę

Depilacja laserowa męska Warszawa

Skuteczne i trwałe usuwanie niechcianych włosów

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Depilacja laserowa, czyli inaczej epilacja, to doskonała metoda na trwałe usuwanie owłosienia. W przypadku mężczyzn najczęściej przeprowadzana jest w okolicach brzucha, klatki piersiowej, pleców i pach, ale również twarzy. Dzięki niej można zapomnieć o codziennym goleniu się maszynkami, a więc również o podrażnieniach skóry, jej ściągnięciu, wypryskach czy wrastających włoskach. Przestajemy tracić czas na usuwanie owłosienia w inny sposób oraz pieniądze wydawane na zestawy do golenia. Depilacja laserowa męska to prosty i szybki sposób na nienaganną prezencję w każdej chwili!

Depilacja laserowa męska – zalety

Depilację laserową można stosować na wszystkie części ciała, również okolice twarzy i intymne. Oczy podczas zabiegu chronione są specjalnymi okularami, a zatem ten nie stwarza zagrożenia dla zdrowia narządu wzroku pacjenta. Sama depilacja to dość szybka procedura, dzięki możliwości szybkiej zmiany rozmiarów okienka zabiegowego w głowicy, czyli powierzchni, którą obejmuje ona podczas zabiegu. Przykładowo depilacja laserowa dla mężczyzn całych łydek trwa zazwyczaj około 30 minut. W czasie pierwszego zabiegu usuwamy już 20-30% owłosienia znajdującego się na skórze.

Światło laserowe można stosować nie tylko w przypadku chęci zaniechania golenia na co dzień, ale również w leczeniu hirsutyzmu czy stanów zapalnych mieszków włosowych. Lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu, chociaż istnieje, nie jest długa, a większość czynników wykluczających pacjenta z możliwości jego wykonania zazwyczaj ustępuje po czasie. Epilacja jest powszechnie uważana za nieinwazyjną – wymaga jedynie odpowiedniego przygotowania i przestrzegania zaleceń pozabiegowych, związanych z pielęgnacją skóry przez najbliższe dni.

Najczęściej zadawane pytania

 • Dla kogo depilacja PrimeLase?

  Depilacja laserowa PrimeLase jest zabiegiem dedykowanym nie tylko kobietom, ale także mężczyznom. Dzięki głowicy diodowej o wysokiej mocy, wiązka światła lasera jest wstanie zniszczyć cebulki każdego rodzaju włosów o różnym zabarwieniu.

 • Depilacja laserowa – przeciwwskazania

  Do ogólnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu należą: bielactwo, łuszczyca, stany zapalne skóry, nowotwory czy świeża opalenizna.

 • Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać, aby zabieg był najbardziej skuteczny?

  W związku z tym, że zabieg oddziałuje na włosy w fazie anagenu, do osiągnięcia zadowalającego efektu rekomendujemy wykonanie ok. 6-8 zabiegów.

 • Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

  Depilacja laserowa PrimeLase to zabieg w pełni komfortowy i bezpieczny. Światło lasera dociera tylko do powierzchownej warstwy skóry, nie oddziałując przy tym w żaden sposób na organy ciała. Przed zabiegiem wykonywana jest też próba lasera, która umożliwia przewidzenie indywidualnej reakcji skóry na jego działanie.

 • Depilacja laserowa PrimeLase – jak się przygotować?

  Przed poddaniem się depilacji laserowej nie należy wyrywać włosów. Należy ogolić włosy dzień przed lub tego samego dnia zabiegu. Ostatni peeling należy wykonać najpóźniej tydzień przed zabiegiem, a w dniu zabiegu skóra nie powinna być niczym nie smarowana.

Jak przebiega depilacja laserowa mężczyzn?

Zabieg nie może się odbyć bez konsultacji i zakwalifikowania do niego. Pacjent musi wypełnić odpowiednie dokumenty oraz odbyć okres przygotowań. Konieczne jest odstawienie antybiotyków, ziół zwiększających czułość skóry na światło lasera, zaprzestanie stosowania niektórych leków oraz witaminy A i jej pochodnych. W dzień wizyty należy stawić się w gabinecie z umytą i suchą skórą, na której nie mogą znajdować się żadne kosmetyki – balsamy, dezodoranty, kremy czy perfumy.

Następnie kosmetolog przeprowadza oględziny skóry i wykonuje próbę laserową, żeby sprawdzić to, jak reaguje ona na światło lasera i oswoić pacjenta z wiązką. Działanie maszyny opiera się na naświetlaniu cery krótkimi impulsami. Barwnik znajdujący się naturalnie w łodydze włosa wychwytuje je, przetwarza na ciepło i rozprasza. To właśnie w tym momencie uszkadza się cała jego konstrukcja, wraz z cebulką.

Światło lasera działa wyłącznie na włosy w fazie wzrostu. Ponieważ mamy ich trzy – anagen, katagen i telogen, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu, żeby umożliwić ekspozycję na światło lasera każdemu z włosków na danym obszarze, akurat, gdy będzie w fazie anagenu. Ponieważ męskie włoski nigdy nie rosną równomiernie i nie wypadają w tej samej chwili, dopiero po określonej ilości sesji zabiegowych uzyskamy trwałe efekty.

U mężczyzn depilacja laserowa przebiega w taki sam sposób jak u kobiet, ale często przynosi znacznie szybsze rezultaty. Wynika to głównie z tego, że męskie włosy są grubsze i ciemniejsze, a ponieważ znajdują się na jasnej skórze, łatwo je usunąć, gdyż barwnik (melanina) natychmiastowo wychwytuje wiązkę laserową. Chociaż aktualnie dysponujemy technologiami, które umożliwiają pozbycie się również jasnych, blond i rudych włosków, usunięcie tych ciemniejszych wciąż przychodzi zwyczajnie łatwiej.

Twoje piękno w rękach profesjonalistów! Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my pomożemy Ci odkryć siebie na nowo.

Pokorna Clinic

Depilacja laserowa u mężczyzn – platforma PrimeLase

Platforma do depilacji laserowej Primelase Excellence marki Cocoon Medical to najnowocześniejszy typ sprzętu do przeprowadzania tego zabiegu. Bazuje on na laserze diodowym i krótkich impulsach generowania wiązki. Dodatkowo posiada nowoczesny system chłodzenia skóry Crystal Freeze, dzięki któremu zabieg jest komfortowy.

Platforma PrimeLase umożliwia generowanie różnego rodzaju fal laserowych, dlatego też może być wykorzystywana przy zabiegach związanych z usuwaniem przebarwień, rozstępów, blizn, zamykaniem naczynek, odmładzaniem skóry czy leczeniem grzybicy paznokci. Sprawia to, że wszystkie te zabiegi, jeżeli nie ma innych przeciwwskazań, można wykonać na jednej sesji z depilacją.

Działamy na terenie Warszawy, a z naszych usług najczęściej korzystają osoby zamieszkujące dzielnice Nowe Miasto czy Muranów. Możliwe są oczywiście wizyty również pacjentów z dalszych zakątków miasta.