Umów wizytę

Mezoterapia okolicy oka Warszawa

Piękne i odmłodzone spojrzenie

Okolice oczu należą do najbardziej delikatnych i wymagających obszarów skóry. Jednocześnie, zmarszczki i utrata jędrności mogą postarzeć nas o wiele lat. Na szczęście jest mezoterapia – czyli zabieg, który w bezpieczny i skuteczny sposób potrafi zatrzymać (a nawet cofnąć!) upływający czas, nawet pod oczami.

Jak działa mezoterapia okolic oczu?

Podczas zabiegu zostaje wprowadzony preparat, który zostaje dopasowany do potrzeb Pacjenta.Niejednokrotnie, posiada on zawartość kwasu hialuronowego, czyli naturalnego budulca skóry, który wspiera jej odmłodzenie i nawilżenie. Dzięki głębokiemu podaniu, substancje czynne omijają barierę ochronną naskórka, dobroczynnie wpływając na stan i wygląd obszaru, który został poddany zabiegowi.

Jak wygląda zabieg mezoterapii oka?

Preparat zostaje wprowadzony do tkanek skóry za pomocą cienkiej igły. Skład preparatu dobierany jest indywidualnie i może zawierać kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe czy koktajle witaminowe. Dzięki głębokiej iniekcji, składniki odżywcze docierają tam, gdzie zazwyczaj nie mają szans dotrzeć stosowane na co dzień kremy. Podczas tego zabiegu powstają także mikrourazy skóry, przez co pobudzana jest do samoregeneracji. W efekcie następuje znaczna poprawa metabolizmu komórkowego i krążenia krwi.

Mezoterapia okolic oczu – efekty

Po zabiegu mezoterapii, skóra wokół oczu zyskuje młodszy i piękniejszy wygląd dzięki redukcji zmarszczek, głębokiemu nawilżeniu, ujędrnieniu i rozjaśnieniu. W zależności od potrzeb Pacjenta, zabieg zostanie wykonany w taki sposób, aby skupić się na tym, czego wymaga stan jego skóry. Często zabieg ten z sukcesem wykonywany jest w celu zniwelowania nie tylko zmarszczek mimicznych, ale także worków i cieni pod oczami.

Najczęściej zadawane pytania

 • Dla kogo mezoterapia oczu?

  Głównym wskazaniem do wykonania tego zabiegu są pierwsze oznaki starzenia się skóry wokół oka. Warto wykonać mezoterapię igłową, kiedy skóra staje się bardziej wiotka,  pod oczami pojawiają się sińce, cienie, worki, a także zmarszczki i ubytki w tzw. dolinie łez.

 • Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii okolic oczu?

  Do najczęstszych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu należą: uczulenie na składniki preparatu, ciąża i okres karmienia piersią, cukrzyca, czy stany zapalne skóry.

 • Ile zabiegów mezoterapii należy wykonać, aby efekt był zadowalający?

  W celu uzyskania jak najlepszych efektów, rekomendowane jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z odstępem 14-21 dni.

 • Jak długo trwa zabieg mezoterapii oka?

  Zabieg ten trwa ok. 30-45 min. Dla poprawy komfortu Pacjenta stosowane jest znieczulenie.

 • Mezoterapia oka – rekonwalescencja

  Zabieg ten nie wymaga okresu rekonwalescencji, lecz bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie, bądź opuchlizna występujące przez kilka godzin.

Twoje piękno w rękach profesjonalistów! Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my pomożemy Ci odkryć siebie na nowo.

Pokorna Clinic