Umów wizytę

Mezoterapia skóry głowy Warszawa

Piękny ratunek dla Twoich włosów

Istnieje wiele powodów, przez które włosy stają się słabe, tracą odpowiednią gęstość i rozdwajają się. Zamiast jednak martwić się o ich pogarszający się stan i samodzielnie próbować stosowanie kolejnych preparatów, warto postawić na zabieg, który skutecznie poprawi kondycję włosów. Zdecydowanym liderem wśród zabiegów dedykowanych właśnie włosom jest mezoterapia skóry głowy.

Jak działa mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy polega na dostarczaniu komórkom włosa niezbędnych składników aktywnych. Dzięki temu miejscowemu działaniu, skóra głowy produkuje włosy znacznie lepszej jakości, poprawiając przy tym ich zagęszczenie. Zamiast wypadania włosów, które zostaje zahamowane, obserwujemy pobudzenie ich do wzrostu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii skóry głowy?

Przy użyciu bardzo cienkiej igły, nakłuwamy skórę głowy i wprowadzamy odpowiedni preparat, który dobierany jest wcześniej indywidualnie do potrzeb Pacjenta. W skład preparatów do mezoterapii igłowej wchodzą: witaminy A, C, E, B, a także kwas hialuronowy, peptydy, kofeina, koenzymy, mikroelementy. Do preparatów wykorzystywanych w naszej klinice w przypadku tego zabiegu należą: Haircare, Dermaheal HL oraz dr Cyj.

Mezoterapia skóry głowy – efekty

Jakich efektów można spodziewać się po wykonaniu mezoterapii igłowej? Podawana podczas iniekcji substancja pobudza skórę głowy do produkcji włosów, stymulując i regenerując ich korzenie. Do największych zalet tego zabiegu zdecydowanie należy także zahamowanie wypadania włosów. Poza tym, skóra głowy staje się nawilżona i odżywiona.

Najczęściej zadawane pytania

 • Dla kogo mezoterapia skóry głowy?

  Mezoterapia skóry głowy wskazana jest do wykonania dla osób, które zmagają się z wzmożonym wypadaniem włosów, a także skarżących się na ich ogólną słabą kondycję. Zabieg ten często okazuje się także dobrym pomysłem w przypadku łysienia androgenowego.

 • Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii skóry głowy?

  Wykonanie zabiegu nie jest rekomendowane, jeśli u Pacjenta występują alergie na jakiekolwiek składniki aktywne podawanych substancji. Nie zaleca się także wykonania mezoterapii w przypadku ciąży i okresu karmienia piersią, ostrych stanów zapalnych czy chorób nowotworowych. Wszelkie przeciwwskazania zostaną omówione podczas wizyty konsultacyjnej.

 • Ile czasu trwa zabieg mezoterapii skóry głowy?

  Zabieg mezoterapii głowy trwa ok. 20 min.

 • Ile zabiegów wykonać, aby efekt był najbardziej zadowalający?

  Aby cieszyć się najlepszymi efektami, warto wykonać 4-8 zabiegów wykonanych z odstępem minimum 2 tygodni.

 • Mezoterapia skóry głowy – rekonwalescencja

  Zabieg ten należy do nieinwazyjnych i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i drobne strupki w miejscu iniekcji.

Twoje piękno w rękach profesjonalistów! Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my pomożemy Ci odkryć siebie na nowo.

Pokorna Clinic